Pousada Oliveiras Pe Na Areia
Hotellet Pousada Oliveiras Pe Na Areia Ilhéus är beläget endast 300 m från Praia da Concha och inom 6 minuter till fots från Piedade Lookout.
Det tar dig 5 minuter med bil till Ilheus/Bahia-Jorge Amado flygplats. Gästerna hittar São Sebastião-katedralen inom 2 km från detta hotell. Från hotellet tar det 10 minuter med bil till Mirante do Canhão.
Rummen har matplats och balkong tillsammans med luftkonditionering, samt snabbt internet. För mer bekvämlighet erbjuds spa-badkar, separat toalett och dusch. Badrummen erbjuder ett spabadkar, en separat toalett och en dusch och är utrustade med badlakan och handdukar.
Gästerna kan också testa franska rätter på restaurangen Cafe Paris, invid Pousada Oliveiras Pe Na Areia i Ilhéus.
- Lokala sevärdheter
- Det regionala kakaomuseet990 km
- Praia do Cristo937 km
- Of Christ Redeemer Ilheus713 km
- São Sebastião-katedralen1040 km
- Capela Nossa Senhora de Lourdes956 km
- Christ Beach631 km
- Piedade Lookout722 km
- Balneário Tororomba862 km
- Flygplatser
- Ilheus/Bahia-Jorge Amado flygplats1,5 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
På rummet
- Rum med Wi-Fi
- Matbord
- Gratis toalettartiklar
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från hotellet Pousada Oliveiras Pe Na Areia?
Det tar 20 minuter till fots att komma från hotellet Pousada Oliveiras Pe Na Areia till centrum. - ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till hotellet Pousada Oliveiras Pe Na Areia?
Mellan Ilheus/Bahia-Jorge Amado flygplats och hotellet Pousada Oliveiras Pe Na Areia är det 5 km. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på hotellet Pousada Oliveiras Pe Na Areia?
Gästerna på hotellet Pousada Oliveiras Pe Na Areia måste checka ut till 11:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet Pousada Oliveiras Pe Na Areia?
Det genomsnittliga priset för ett rum i hotellet Pousada Oliveiras Pe Na Areia är 35$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - ❓
Har rummen på hotellet en arbetsplats?
Ja, du kan hitta arbetsbord i vissa rum på hotellet.